Eksperimentinė veikla: „Augantys kamuoliukai“

„Bitučių“ gr. vaikai atliko smagų eksperimentą su spalvotais vandens kamuoliukais. Stebėjo ir matavo iki kokio dydžio jie „užauga“, kaip kinta jų spalva kai kamuoliukai povandeniu ir kai jie rankose arba tiesiog gaudė kamuoliukus rankomis ir skaičiavo kiek ir kokios spalvos kamuoliukų pavyko sugauti. Atliko tyrimą: ar išdžiūvę vandens kamuoliukai gali prisigerti vandens ir užaugti pakartotinai, ar juos galima naudoti daugkartinėms veikloms.

Tai ne tik įdomi veikla, bet ir smulkiosios motorikos bei rankų ir akių koordinacijos, taktilinių (lytėjimo) įgūdžių lavinimas. Pasitelkus nepralaidžias vandeniui priemones (balionai, guminės pirštinės) galima pasigaminti sensorinių žaisliukų.

Inžinerinė veikla: “Namai namučiai”

Sausio 22 d. “Zuikių“ grupės vaikai, padedami auklėtojos J. Dankovskajos, tapo mažaisiais inžinieriais. Veiklos „Namai namučiai“ metu kartu su auklėtoja aiškinosi, kokias sudedamąsias dalis turi namas, kelių aukštų būna, kokių spalvų, ar namas reikalingas tik žmogui? Keliaudami iš vienos grupės vietos į kitą prie iš anksto pedagogės išdėliotų priemonių (būda, tvartas, skirtingų aukštų namai) bandė apibūdinti matomus statinius, papasakoti kas juose gyvena. Apžiūrėję skirtingų aukštų, spalvų namus, kuriuos kai kurie vaikai projektavo ir konstravo namuose padedami tėvų, ugdytiniai kibo į darbą: kas iš konstruktoriaus skirtingų spalvų detalių, kas iš popieriaus projektavo ir  konstravo namus.

Pažinimų, atradimų, tyrinėjimų savaitė, Boružėlės (3-4m)

Sniego paslaptys, Kačiukai ((5-6m)

Sniego paslaptys, Pelėdžiukai (priešmokyklinė gr.)

Tyrinėjimo savaitė, Kačiukai, Zita (5-6m.)

Žiemos pokštai, Bitutės (4-5)

Sniego passlaptys , Kregždutės(4-5 m.)

5-7-m.-vaikų-virtualaus-gyvenimo-ypatumai

Rasos arbatos svetainė 2020-01-12