TĖVELIŲ DĖMESIUI!!!

Informuojame, kad 2020 m. liepos 8 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-595 buvo pakeistas Mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašas (TAR suvestinė redakcija nuo 2020-07-10, pridedama) ir 2020 m. liepos 8 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-603 pakeisti Vaikų priėmimo į Vilniaus miesto švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašo kai kurie punktai (TAR suvestinė redakcija nuo 2020-07-11, pridedama), žr. žemiau.

Dėl vaiko vienos dienos išlaikymo Darželyje

Dėl vaikų priėmimo į įstaigą

_________________

Tėvelių dėmesiui !

Priimame į priešmokyklinio amžiaus grupę vaikus, ketinančius mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

Prašymus prašome teikti būdu per www.vilnius.lt portalą.

 

Jei turite klausimų, prašome susisiekti el. paštu  rastine@zibute.vilnius.lm.lt  arba  tel. 8-5 2442570

___________________________

 

Darželio bedruomenės dėmesiui !

Vilniaus miesto Savivaldybės administracija 2020 metais skyrė:

9 tūkst. Eur virtuvėlių remontui

 

__________________________

Savivaldybė informuoja:

 

Dėl ugdymo proceso atnaujinimo.

Nuo š. m. gegužės 18 d. pradedamas ugdymo procesas daliai vaikų, kuriems neįmanoma užtikrinti priežiūros namuose, likę vaikai ugdomi namuose nuotoliniu būdu, kadangi karantinas tęsiamas. Tėvams pateikti pažymų iš darbdavių nereikia. Tėvai nusprendžia patys dėl vaikų atvedimo į ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupę, o įstaigos užtikrina vaikų saugumą, kokybišką ugdymą ir maitinimą.

 

Paslaugos organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo: žaidimų aikštelę, ribojamas skirtingų grupių darbuotojų kontaktas, vaikai maitinami grupės patalpose (jei grupės patalpose nėra sąlygų organizuoti vaikų maitinimą ir vaikų maitinimas yra organizuojamas bendroje valgymo salėje, vienu metu joje turi valgyti vaikai tik iš vienos grupės pagal iš anksto parengtą grafiką).

 

Įstaigose neorganizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms. Švietimo pagalbos specialistų konsultacijos teikiamos individualiai ar vienu metu dirbama tik su tos pačios grupės vaikais.

 

Kokios profilaktikos priemonės taikomos įstaigose?

Atsakingai laikomasi visų asmens ir patalpų higienos reikalavimų: patalpos reguliariai vėdinamos, valomi dažnai liečiami paviršiai, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, sanitariniai mazgai nuolat dezinfekuojami.

 

Vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų ir darbuotojų sveikatos būklė, matuojant temperatūrą. Vaikai ar darbuotojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar (ir) jie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) dalyvauti ugdymo veikloje nepriimami. Temperatūra matuojama įėjus į patalpas o, atvykus didesniam vaikų skaičiui, gali būti matuojama ir grupės patalpoje ne vėliau kaip per valandą nuo atvykimo į įstaigą.

 

Ko turi paisyti tėvai (globėjai)?

Kaip ir darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, atlydintys vaikus asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Vaiką atlydintys asmenys privalo laikytis asmens higienos reikalavimų: dezinfekuoti rankas su šalia įėjimų į patalpas, gerai matomoje vietoje pakabintomis rankų dezinfekcijai skirtomis priemonėmis; kosėti ar čiaudėti į vidinį alkūnės linkį ar vienkartinę servetėlę.

 

 Dėl termometrų ir kitų priemonių.

Visomis reikiamomis priemonėmis, kurios reikalingos ugdymo įstaigoje – termometrais, apsaugos priemonėmis (veido apsaugos kaukės, vienkartinės pirštinės, dezinfekcinis skystis, skydai ir kt.) – pasirūpina įstaiga ir steigėjas. Iš tėvų nereikalaujame reikiamų priemonių ir primename, kad bet kokios rinkliavos iš tėvų yra griežtai draudžiamos.

 

Dėl mokesčio.

Iki š. m. gegužės 15 d. mokama tik už maitinimą. Nuo gegužės 18 d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Vaikai, nelankantys ir ugdomi nuotoliniu būdu, nei už maitinimą, nei už ugdymą nemoka.

 

Dėl nedarbingumo pažymėjimų tėvams.

Nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas, jeigu:

·       Yra būtinybė prižiūrėti vaiką, ugdomą pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą, arba pagal specialiojo ugdymo programą besimokantį vaiką su negalia iki 21 metų.

·       Vaikas serga lėtinėmis ligomis. Sunkių lėtinių ligų sąrašą galima rasti čia.

·       Vaikas gyvena su asmenimis, priklausančiais rizikos grupėms, kuriuos reikia saugoti: tai yra, vyresniais nei 60 metų ar sergančiais sunkiomis lėtinėmis ligomis. Sunkių lėtinių ligų sąrašą galima rasti čia.

 

Linkime sklandaus darbo!

 

Maloniai, vicemerė Edita Tamošiūniatė

 

 

 

 

Edita Tamošiūnaitė

Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja

Konstitucijos pr. 3, 1803 kab.

LT-09601 Vilnius

Tel. (8 5) 211 2880

El. p. edita.tamosiunaite @vilnius.lt

http://www.vilnius.lt

 

 

 

 

_________________________

Tėvelių dėmesiui

 

Dėl viruso COVID-19 išplitimo prevencijos priemonių taikymo

 

 

Vadovaudamiesi Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos, vykusios š. m. kovo 12 d., posėdžio protokolu Nr. A16-213/20(2.6.2.1-CIV) pranešame, kad nuo kovo 13 d. (penktadienio) nutraukiamas ugdymo procesas visose ugdymo įstaigose.

Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis Mokesčio tvarkos 8 ir 11.2.9 p., mokestis už vaiko ugdymą ir maitinimą paskelbus epidemijai nemokamas.

Apie epidemijos pratęsimo ar pabaigos datą informuosime papildomai.

 

Kviečiame sekti informaciją Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje ir susipažinti su dažniausiai užduodamais klausimais dėl COVID-19 ir atsakymais į juos: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19.

 

Taip pat bet kuriuo paros metu galima skambinti į Nacionalinio visuomenės sveikatos centrą tel. Nr. (8 5) 212 4098.

_______________________________

 • 2020 kovo 14 d. informacija

   

   

  • keliavęs paveiktose teritorijose arba buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju;
  • asmeniui yra pasireiškusi sunki ūmi arba tik ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas);
  • nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų aukščiau minėtus  simptomus, tačiau reikalinga hospitalizacija;
 • Informacija visiems grįžusiems asmenims iš paveiktų teritorijų:
 • ir toliau prašoma pateikti informaciją apie save šiais būdais: užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą:  http://nvsc.lrv.lt/covid-19; pranešus tel.: (8 5) 212 4098, el. paštu: info@nvsc.lt
 • 14 dienų stebėti savo sveikatą;
 • jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti telefonu skubios pagalbos telefonu 112, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus; 
 • jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą;
 • nuo šiol izoliacijai namuose (saviizoliacijai) sveikiems ir neturėjusiems sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso liga žmonėms nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai; Ugdymo įstaigų vadovų prašoma leisti darbuotojams bei mokiniams (vaikams), jei jie pastaruoju metu grįžo koronaviruso paveiktų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, o darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu. 
 • Nedarbingumo pažymėjimas bus išduotas asmenims, grįžusiems iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos, kuriems yra pasireiškusi sunki ūmi arba tik ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas). Esant galimybei kviečiama darbdavius sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu.

 

Atsakymas į dažniausiai užduodamą klausimą dėl izoliavimosi sampratos ir būtinųjų veiksmų. Jei asmuo izoliavosi, intensyviai rekomenduojama:

 • nepalikti izoliavimosi vietos 14 d. nuo paskutinės rizikos užsikrėsti dienos (paskutinės buvimo paveiktoje teritorijoje dienos);
 • nesilankyti viešose vietose, pvz., mokykloje, darbe, universitete, masinio susibūrimo vietose ir kt.;
 • visą izoliavimosi laiką nepriimti svečių namuose;
 • kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir pranešti jums skambinančiam  visuomenės sveikatos specialistui apie atsiradusius sveikatos pokyčius (atsiradus kosuliui, dusuliui, apsunkintam kvėpavimui ar kt.);
 • jei įmanoma, maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais kviesti pasirūpinti šeimos narius ar draugus, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jei nėra tokios galimybės, rekomenduojama maistą užsakyti į namus.

 

Kviečiu Jus susipažinti su dažniausiai užduodamais klausimais dėl COVID-19 ir atsakymais į juos: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19 

Kilus klausimų apie situaciją, prašome susisiekti su visą parą budinčia Nacionalinės visuomenės sveikatos centro karštąja linija.  Visą parą budinčios karštosios linijos tel. Nr.:  8 618 79984.

SAM_informacijos_ atnaujinimas

__________

 

Gerbiami tėveliai,

 

Šviesiuoju dienos metu Vaikai  daugiau laiko praleis lauke, todėl DĖL JŪSŲ VAIKŲ SAUGUMO prašome laikytis susitarimų:

1.      Rytais nestatyti automobilių ties geltona juosta, nes tai produktų tiekėjų vieta.

2.      Į darželio kiemą įvažiuoti ne didesniu nei 30 km/val. greičiu.

3.      Jei laukiate automobilyje, išjungti variklį.

4.     Apsisukinėjant ir išvažiuojant nesudaryti avarinių situacijų.

5.     Pasiėmę vaikus, Jūs atsakingi už jų saugumą.

Labai prašome neužstatyti vartų ir šaligatvių.

Tikimės Jūsų supratimo, pagarbos kitiems vairuotojams ir bendrystės.

DĖL JŪSŲ VAIKŲ SAUGUMO    

apsaugok___mane

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________

 

„Dėl mokesčio už vaiko išlaikymą vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo tvirtinimo ir vienos dienos vaiko maitinimo normos nustatymo“ sprendimas ir aprašas. Įsigalioja nuo 2020-02-18

Mokesčio tvarka nuo 2020-02-18

 

MOKESTIS UŽ VAIKO IŠLAIKYMĄ IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOJE:

lopšelio grupėse – 2.20 Eur

darželio grupėse – 2.50 Eur

Ugdymo nustatytas 1.00 Eur  mokestis visoms šeimoms ir 0.50 Eur mokestis socialiai remtinoms šeimoms už kiekvieną mėnesio dieną.

Pagrindas: Vilniaus m. savivaldybės Tarybos 2019 m. gruodžio  22 d. sprendimas Nr. 1-350

 

SUSITARIMAI

1. Darželio darbo laikas nuo 6.30 val. iki 18.30 val.

2. Vaikai atvedami iki 09.00 val., atvedant  vėliau, būtina informuoti grupės auklėtoją arba įstaigos administraciją bendruoju telefonu nr. 8-5 2402823

3. Rūpindamiesi vaikų sveikata nepriimame vaikų, turinčių ūmių užkrečiamųjų ligų požymių:

 • karščiuoja
 • skundžiasi skausmu
 • viduriuoja
 • vemia
 • aštriai kosti
 • yra pūlingų išskyrų iš nosies
 • jeigu serga pedikulioze

4. Apie vaiko ligą informuoti įstaigos nustatyta tvarka ir pateisinti nelankymą per 3 darbo dienas nuo pirmos atvykimo dienos. jei vaikas serga  daugiau nei 10 kalendorinių dienų, įstaigos  Vaiko gerovės komisija, įvertinusi aplinkybes ir poreikį, turi teisę paprašyti iš tėvų pateikti informaciją iš www.esveikata.lt svetainės apie apsilankymo pas gydytoją faktą nepažeidžiant Bendrojo duomenų apsaugos reglamento.

5. Pasivaikščiojimuose darželio teritorijoje dalyvauja  visi vaikai.

6. Mokestis už vaiko išlaikymą įstaigoje turi būti sumokamas iki einamojo mėnesio 25 d.

7. Lopšelio-darželio "Žibutė" vaikų maitinimu rūpinasi įstaigos dietistė.

8. Vaikui susirgus ar įvykus traumai informuojami vaiko Tėvai (globėjai), kurie nedelsiant privalo pasiimti vaiką iš ugdymo įstaigos. Iki atvykstant tėvams(globėjams) sergantis vaikas izoliuojamas.

9. Lopšelyje-darželyje  draudžiama vaikams duoti medikamentus.

10. Vaikų išvykos už lopšelio darželio "Žibutė" ribų organizuojamos tik su raštišku Tėvų sutikimu.

 

Direktoriaus tel.nr. 8-5 244 25 70

Direktoriaus priėmimo valandos:

ANTRADIENIAIS  nuo 15.00 iki 18.00

PENKTADIENIAIS nuo 7.30 iki 12.00

 

_________

 

Mieli tėveliai ar globėjai!

 

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad kiekvienais metais privalu pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos patikrinimu, kreipiantis į šeimos gydytoją (arba vaikų gydytoją), gydytoją odontologą. Profilaktinis sveikatos patikrinimas – tai ne formalumas, o išsamus vaiko sveikatos būklės tikrinimas, galintis padėti išvengti lėtinių ligų vystymosi ir svarbus vaiko gerovei.

Dar kartą pranešame, kad nuo 2018 m. birželio 1 d., įvertinęs vaiko sveikatos būklę, gydytojas turi užpildyti elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. E027-1), galiosiantį vienus metus nuo užpildymo datos. Norėdami peržiūrėti ar atsispausdinti elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą, turite prisijungti prie portalo www.esveikata.lt ir susikurti peržiūros kodą, kuriuo naudodamiesi tame pačiame portale galėsite atsidaryti ir peržiūrėti minėtą elektroninį dokumentą. Detali informacija, kaip susikurti peržiūros kodą ir peržiūrėti vaiko sveikatos pažymėjimą, pateikta prisegtuose prieduose.

Atkreipiame dėmesį, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir mokyklos, vykdančios ikimokyklinį ir (ar) priešmokyklinį vaikų ugdymą, laikinai (iki 2020 m. pabaigos) neturi galimybės elektroninėje sistemoje susipažinti su vaikų sveikatos duomenimis, todėl ugdymo įstaigai, kurią lanko Jūsų vaikas, turite pateikti peržiūros kodą arba atspausdintą vaiko sveikatos pažymėjimą. Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoms peržiūros kodą reikia pateikti portalo https://svietimas.vilnius.lt darželių informacinėje sistemoje „Mano darželis", pasirenkant meniu punktą „Pažymos".

Jei pereinamuoju laikotarpiu (iki 2020 metų pabaigos) gydytojas Jums išduotų popierinį vaiko sveikatos pažymėjimą, nesijaudinkite – ugdymo įstaigos jį tikrai priims.

kaip sukurti vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą

—————————————————————————————————————

 

Darželio bedruomenės dėmesiui !

Vilniaus miesto savivaldybės administracija šiais metais skyrė:

4,2 tūkst. Eur aplinkos atnaujinimo ir asbesto šalinimo programai;

14 tūkst. Eur aikštelių ir aikštynų atnaujinimui.

__________________

 

Dėmesio !

informuojame, kad mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas kvitai yra pateikiami el. svetainėje: https://svietimas.vilnius.lt/ arba https://darzelis.vilnius.lt/ . Nurodytoje svetainėje reikia prisijungti prie darželių informacinės sistemos "Mano darželis".

Tėvai, turintys paskyras, gali prisijungti ir matyti kvitus. Tėvai, kurie neturi susikūrę paskyrų, kvitus gali matyti prisijungę per elektroninius valdžios vartus: www.epaslaugos.lt.

 

 

Atmintinė kaip mokėti per LR bankus  !

 

__________________

 

 

 


PAPILDOMA INFORMACIJA   

Projekto "Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra" informacija 

Pasižiūrėkite projekto sukurtą filmuką, kuriame Lietuvos edukologijos universiteto profesorė Ona Monkevičienė dalinasi įžvalgomis apie ikimokyklinio ugdymo darželyje naudą. Manome, kad jis bus naudingas visiems – ir tiems, kurie jau spėjo įvertinti jo turinį, ir filmo dar nemačiusiems.

Filmą rasite čia: http://www.youtube.com/watch?v=iqt7_Zvtu9A

Filmas yra su titrais, kuriuos galima įsijungti įrašo ekrano apačioje paspaudus žymą CC.