Kalendorius
2021 m. rugsėjo mėn.
P A T K P Š S
« Rgp    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Apklausa
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su savo pavaldžiomis įstaigomis/įmonėmis, teikdama gyventojams paslaugas, visada siekia malonaus bendravimo ir kokybiško gyventojų aptarnavimo vykdo apklausą, kurios tikslas – įvertinti aptarnavimo kokybę. Rezultatai bus periodiškai nagrinėjami ir aptariami.
Partneriai
Partneriai
Sporto remimi fondas
Sporto remimi fondas

Vasario 21 d. nuo 1999 m. JT paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos diena. Manoma, kad seniai seniai žmonės kalbėjo viena kalba. Pasklidus žmonėms po Pasaulį, ilgainiui kalba pasikeitė taip, kad skirtingų tautų žmonės nebegalėjo susikalbėti.  Šiais laikais gimtoji kalba viena svarbiausių tautos ypatybių. Kiekviena tauta siekia ją išsaugoti.

Mes, lietuvių tauta, savo gimtąja kalba labai didžiuojamės. Tai viena seniausių kalbų pasaulyje, kuria kalba apie 5 mln. gyventojų. Lietuvių kalba mums pati brangiausia, kurią mums išsaugojo tėvai, seneliai, proseneliai. Ją mylime, puoselėjame, kaip medį, kuris nuolat keičiasi. Pasak poeto A.Gailiaus „Kalba nėra koks šventas ąžuolas. Ji nuolat kintanti, bet ji amžina vertybė“.

„Jeigu tautos vertė būtų matuojama kalbos grožiu, tai lietuvių tauta turėtų užimti pirmą vietą tarp Europos tautų“ (B. Dwight).

Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną visą savaitę pedagogai skatino vaikus kasdien  prisiminti po gražų žodį, sugalvoti su juo sakinį, posakį. Aptarė gražių žodžių vartojimo tikslingumą. Bandė suskaičiuoti kiek kartų tą žodį pavartojo savo kalboje. Taip atkreipdami vaikų dėmesį  į grožį ir teigiamas emocijas kuriančius žodžius.

Priešmokyklinio ugdymo grupės klausėsi lietuvių liaudies patarlių:

https://www.youtube.com/watch?v=Ky-98zvvceI

Muzikinių užsiėmimų metu vaikai žaidė žaidimus, į kuriuos sumaniai buvo įtraukiami jų sugalvoti gražūs žodžiai. Vaikai juos išsakė garsiai, stebėdami, kokį poveikį, emocijas sukelia teigiami, gražūs žodžiai.

Su priešmokyklinėmis grupėmis iš vaikų sugalvotų žodžių buvo kuriami prasidainavimo pratimėliai.

Savaitės pabaigoje vaikų sugalvoti žodžiai  pražydo gražiausiais žiedais:

Vyresniųjų grupių vaikai „užaugino“ gražiausių žodžių medį, o jaunesnieji dekoravo raideles. Prisiminti abėcėlės raides galėjo kartu su nuotaikinga daina „Abėčėlė“:

https://www.youtube.com/watch?v=PFlzQU0GgMY