Menu Close

Psichologo rekomendacijos

UGDYMAS(IS) NUOTOLINIU BŪDU

Rekomendacijos pedagogams, mokiniams ir jų tėvams

————————————————————————————————————————————————————————————-

Gerbiami tėveliai,

Paskelbto karantino metu, siekiant prisitaikyti prie  naujos situacijos šalyje bei pasikeitusių aplinkybių namų aplinkoje, natūralu, kad gali padaugėti nerimo, įtampos, kilti įvairiausių klausimų, pavyzdžiui, kaip kalbėti su vaikais apie koronavirusą, kaip kokybiškai leisti laiką su vaikučiais namuose ir kt.

Reaguojant į tai, norėčiau priminti, kad, esant poreikiui, psichologinės konsultacijos tėveliams ir toliau yra teikiamos telefonu. Į mane (l/d „Žibutė“ psichologę) galite kreiptis telefono numeriu: 862820038.

Taip pat šiuo metu, turint laiko, rekomenduočiau pasiskaityti keletą psichikos sveikatos specialistų paruoštų rekomendacijų bei straipsnių, kurie galėtų padėti šiek tiek sumažinti jums ir jūsų vaikučiams galimai kylantį nerimą.

Rekomenduojama medžiaga:

·         Europos trauminio streso tyrimų asociacijos pateiktos rekomendacijas, koks elgesys, susidūrus su viruso pandemija, būtų tinkama pagalba sau ir vaikams (pridedama).

·         Vaikų ir paauglių psichiatro David Fassler rekomendacijos „Kaip kalbėti su vaikais apie koronavirusą (COVID-19)?“ (pridedama).

·         Psichologės Aušros Kurienės straipsnis „Susidėliojus karantino dienotvarkę, bus mažiau streso ir įtampos“.

http://www.pvc.lt/lt/naujienos/560-psichologe-ausra-kuriene-susideliojus-karantino-dienotvarke-bus-maziau-streso-ir-itampos?fbclid=IwAR2VdMLw5pKEgDp7W8Dw8_EWL35DXOjQJjFn2eGoNW-Ls3gQfDE3utlwxLs

·         Všį „Paramos vaikams centro“ parengtos rekomendacijos „Ką veikti kartu su vaiku namuose“.

http://www.pvc.lt/lt/naujienos/559-ka-veikti-kartu-su-vaikais-namuose 

·         Psichologo A. Mockaus straipsnis  „Kaip būti su nerimu visuotinės panikos akivaizdoje“

http://psichika.eu/blog/psichologas-a-mockus-kaip-buti-su-nerimu-visuotines-panikos-akivaizdoje/ 

·       Profesorės sveikatos psichologijos srityje  Susan Michie   bei elgesio analizės specialistų straipsnis Elgesio strategijos, mažinant viruso COVID -19 paplitimą“ (pridedama).

 

 

Taip pat pridedu psichologų parengtą medžiagą apie koronavirusą vaikams, kuri padėtų tinkamai ir ne pernelyg sudėtingai, pasinaudojant vaizdine medžiaga, pristatyti vaikams esamą situaciją, atsakyti į jų klausimus ar iškelti kitus, individualiai svarbius atskiram vaikui. Siūlau atsirinkti jums labiausiai patikusią knygelę ar naudoti ir kelias iš čia esančių:

·         Psichologės Manuela Molina parengta knygelė apie koronavirusą (pridedama).

·         Manuela Molina knygele paremtas filmukas vaikams: https://www.facebook.com/watch/?v=2318890765074306 

·         Knygelė-komiksas vaikams apie koronavirusą (pridedama).

·         Socialinė istorija apie koronovirusą, sukurta Amanda Mc Guinness, kurią galima skaityti kartu su vaikučiais. Ši istorija tinka ir vaikučiams,  turintiems įvairiapusį raidos sutrikimą (pridedama).

Naudingos papildomos informacijos galite sužinoti ir sudalyvavę nemokamame seminare  "Kaip bendrauti su vaiku sudėtingų situacijų metu? , kuris bus vedamas vaikų psichologės  Mildos Karklytės – Palevičienė ir  transliuojamas  TIESIOGIAI INTERNETU,  kovo 19 d. 19 val. Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/647996119347991/

Jeigu prireiktų profesionalių psichologų, psichoterapeutų konsultacijų karantino metu jums, jūsų vaikams ar artimiesiems,  paspaudę šią nuorodą https://4pcentras.com/online-kabinetas/?fbclid=IwAR0I1LC5yNNM-KARsibYjZ2smopLZ_zqiuUU6-ZlC-sfjMNYV5YU-cO252A , rasite specialistų, teikiančių konsultacijas nuotoliniu būdu, kontaktus.

„Tėvų linijoje“ Paramos vaikams centro psichologai teiks nemokamas ir anonimines konsultacijas telefonu (nemokamas numeris 8 800 900 12) kaip įprasta – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val. 

 

Linkiu visiems saugoti savo ir savo artimųjų sveikatą bei prasmingai ir kokybiškai praleisti laiką su savo šeimomis.

 

Pagarbiai,

 

L/d „Žibutė“ psichologė Kristina Blauzdžiūnaitė 

Skip to content