Menu Close

Straipsniai tėvams

Psichologinė+savipagalba+viruso+COVID-19+atveju. Psichologinė+savipagalba+vaikų+tėveliams+viruso+COVID-19+atveju.

Amanda Mc Guinness "Kas yra koronavirusas"

Apie korono virusą vaikams knygelė

Kaip kalbėti apie koronovirusą su vaikais

Elgesio strategijos, mažinant viruso COVID-19 paplitimą

Manuela Molina Knygelė apie koronavirusą

——————————————————————————————————————————————————————————————–

http://www.socmin.lt – LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija

http://www.ikimokiklynis.lt – portalas ugdantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus

http://www.smm.lt – LR švietimo ir mokslo ministerija

http://www.raida.lt – Vaiko raidos centras

http://www.sppc.lt – Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

http://www.vilnius.lt – Vilniaus savivaldybė

http://svietimopagalba.lt

http://vaikulinija.lt

Pradžia

Be patyčių – Atmintinė tėvams

sveikos_atžalėlės

                             Mieli Tėveliai,

Štai ir atėjo ruduo- Jūsų vaikučių naujo gyvenimo etapo pradžia. Ruduo „Vaikystėje“ visada ypatingas ir kupinas emocijų laikotarpis. Šalia džiugių naujovių pojūčio akimirkų visada rusena mažas nerimas – kaip seksis mažiesiems naujiesiems mūsų darželio lankytojams? Kaip seksis šį naują gyvenimo tarpsnį išgyventi tėveliams, o ir mums, darželio pedagogams, specialistams, personalui?Siekdami palengvinti vaikučių ir jų šeimų adaptacijos laikotarpį, norime pasidalinti mintimis, patirtimi bei pasiūlymais.Kad būtų lengviau suprasti, ką jaučia vaikas pirmosiomis dienomis darželyje, pabandykite prisiminti, kaip Jūs jautėtės darželyje savo pirmą dieną? Galbūt prisimenate savo pirmą dieną mokykloje? Darbovietėje? Kas Jums padėjo tomis dienomis? Kas trukdė ir sunkino situaciją?

Beje, šie prisiminimai turi nemažai įtakos tam, kaip mes jaučiamės atiduodami savo vaikus kitų asmenų globai. Kartais ta patirtis mums padeda, o kartais – trukdo. Galbūt per daug baiminamės todėl, kad patys pamename stresą ir nuoskaudas iki šiol? O gal atvirkščiai – neįvertinsime jautresnės savo vaiko prigimties, baimingumo, prisiminę, kad mums vaikystėje viskas buvo paprasta, o darželis – vienas smagumėlis…

Svarbi sėkmingos vaiko adaptacijos darželyje dalis – artimo žmogaus: mamos, tėvelio ar močiutės, auklės buvimas kartu pirmomis dienomis. To reikia kiekvienam. Nesvarbu, kad kartais vaikas atrodo drąsus ir lengvai paleidžiantis Jus kieme ar pas senelius. Turime įvertinti tai, kad atsiskyrimo darželyje patirtis jam bus visai nauja ir nei mes, nei jis negali atspėti, kiek emocinių jėgų pareikalaus šis naujas išbandymas. Plačiau apie lydinčio artimo žmogaus buvimo šalia pirmosiomis darželio lankymo savaitėmis reikšmę rekomenduojame paskaityti neseniai išleistoje Anne Boller knygoje „Mano vaikas pradeda lankyti darželį“.

Pagrindinis adaptacijos uždavinys – padėti vaikams prieraišumą motinai pakeisti prieraišumu kitam asmeniui darželyje. Jiedu turi susipažinti, vaikas turi išmokti pasinaudoti nauja “šaka”, už kurios gali užsigriebti – auklėtoja.

Taigi, lydėjimo fazėje dalyvauja  mama ar kitas labai artimas žmogus. Patariama jiems būti dėmesingais, tačiau aktyviai nesiūlyti vaikui veiklos, neraginti atlikti užduotis, žaisti žaidimus. Artimas žmogus turi būti lyg saugus uostas, iš kurio vaikas pasisemia jėgų. Taip vaikui padeda ramus  nusiteikimas, draugiškas santykis su pedagogais.Vaikui reikia suteikti galimybę pačiam nustatyti ryšio užmezgimo su auklėtoja ir įsitraukimo į veiklą tempą.Visada atsisveikinkite su vaiku, išeidami iš grupės, niekada nepabėkite slapčiomis, nes galite prarasti vaiko pasitikėjimą.

        Parengė l/darželio spec. pedagogė Nijolė Dubrauskienė

Adaptacija darželyje

Kad vasaros malonumai nepakištų kojos

Aš pas mamą pats mažiausias

Skip to content