Menu Close

 Išvyka į Lietuvos žirgyną

                Vilniaus Lopšelio-darželio „Žibutė“, „Pelėdžiukų” grupė dalyvauja šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“. Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Kartą savaitėje skiriama laiko plačiau ir išsamiau  nagrinėti ūkinių gyvūnų temą,  plėsti vaikų žinias apie naminius gyvūnus vyksta tikslinga veikla apie ūkinius gyvūnus. Mes kalbamės, žiūrime informacinius videofilmus, pildome užduočių knygeles.

Siekdami pamatyti gyvai ir  labiau sudominti Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis, įgyti asmeninės patirties ir gerų emocijų, „Pelėdžiukų” grupės vaikai ir jų pedagogai vyko į Lietuvos žirgyną. Vaikai galėjo iš arti pamatyti, paglostyti, pajodinėti žirgais. Pamatyti, pasidžiaugti ir kitais ūkiniais gyvūnais. T. y. avis, triušius, ožkas, žąsis ir kt. Daug teigiamų emocijų vaikams suteikė žirgai. Sužinojo apie žirgų ypatumus ir elgseną. Jų skirtingą išvaizdą, spalvą, charakterio bruožus. Vaikus džiugino lietuviškos veislės žirgai žemaitukai. Grožėjosi ir kitų veislių žirgais.

Daug džiugesio, pojūčių sukėlė jojimas žirgu. Kiekvienas pajuto, kaip smagu joti, žiūrėti į tolį sėdint žirgo balne. Smagu pabendrauti, pabūti šalia, pasijusti gamtos dalimi.

 

 
Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Vaičiukevičiūtė
Skip to content